جورج مایکل کی بود و چگونه زیست؟

جورج مایکل(George Michael) آواز خوان مشهور موسیقی پاپ بریتانیا چشم از جهان پوشید. سندی برگر(Cindi Berger) ناشر این آواز خوان  موسیقی پاپ گفته است، جورج مایکل در اثر بیماری که داشت، به تاریخ 25 دسامبر به عمر 53 سالگی در منزلش در اکسفورشیر(Oxfordshire) وفات کرد.

مایکل لیپمن(Michael Lippman) منیجر جورج مایکل، دلیل مرگ اورا سکته قلبی خوانده است. پولیس می گوید، شرایط مشکوک در مرگ وی به مشاهده نمی رسد.

جورج مایکل کی بود و چگونه زیست؟

جیورجیس کیریاکوس پانایتو (Georgios Kyriacos Panayiotou) که بعد ها به نام هنری جورج مایکل مشهور شد، به تاریخ 23 جون سال 1963 میلادی در یک خانوادهء یونانی در شهر لندن به دنیا آمد. پدرش مالک یک رستوران و در سال 1950 میلادی به بریتانیا مهاجرت کرده بود.

جورج مایل در سال 1981 میلادی گروه هنری (Wham!) را ساخت و به شکل دو گانه با اندریو ریدگیلی( Andrew Ridgeley) آواز می خواند.

جورج مایکل با نخستین البوم موسیقی اش که اعتقاد(Faith) نام داشت و در سال 1987 میلادی پخش شد، خودرا به حیث یک آواز خوان سولو مطرح کرد.

جورج مایکل برای 51 هفته در سرلوحهء 10 آهنگ تاپ بیلبورد و 12 هفته به حیث عالیترین هنرمند درجه اول در سطح جهان قرار داشت.

جورج مایکل در سال 2008 میلادی توسط مجلهء بیلبورد به حیث چهلمین هنرمند در بین 100 هنرمند همهء زمانه ها شناخته شد. تا اکنون حدود 100 ملیون کاپی البوم های موسیقی جورج مایکل به فروش رسیده است.

Leave a Reply